in

Torino, s-a urcat mort de beat la volan și fără asigurare: patru mașini distruse

Un român rezident la Torino, aflat în ziua de 31 mai aproape în comă alcoolică, s-a suit la volan, dar nu a reușit să ajungă departe. Aflat în stare avansată de ebrietate, la volanul mașinii personale, un Marcedes Station Wagon, românul circula și fără asigurare. Accidentul s-a produs pe via Trapani, în dreptul numărului civic 15, acolo unde a lovit 4 mașini parcate regulamentar și s-a oprit abia într-un buncăr de gunoi.

La sosirea poliției, românul a fost supus alcool-testului și nu mică le-a fost mirarea militarilor să descopere că șoferul avea nivelul de alcool 3,2 grame pe litru, adică de mai bine de 6 ori limita prevăzută de lege, adică 0,5 g/l. De asemenea, vehicului nu avea asigurarea obligatorie la zi.

Românul a fost denunțat și i s-a deschis dosar penal pentru conducerea unui autovehicul în stare de ebrietate, i s-a anulat permisul de conducere iar mașina a fost supusă sechestrului.

Incidentul a dus la închiderea circulației pe strada cuprinsă între Via Lera și via Bardonecchia.


Rocco Casalino, M5S, despre români: „Dacă se spală şi îl pui să facă zece duşuri, continuă să aibă un miros dulce-acru” – VIDEO

România, ţara cu cea mai tânără bunică de lume, de doar 23 de ani