În mediul rural din Chivasso (Torino), pe malul râului Pad, carabinierii au găsit luni, 2 noiembrie, la semnalarea unui fermier, cadavrul unui bărbat, cu ten deschis și cu o vârstă aparentă între 30 și 40 de ani.
Corpul se afla în poziție culcat, fără semne de violență. Purta un hanorac, blugi și o jachetă și era fără documente.
![](https://www.gazetaromaneasca.com/wp-content/uploads/2020/11/Identificato-cadavere-trovato-a-Chivasso.jpg)
Militarii, în așteptarea autopsiei care vor stabili cauza și ora morții, au demarat operațiuni pentru identificarea cadavrului.
Astăzi, Ansa a anunțat că a fost identificat cadavrul: aparține lui Andrei Radu Miron, român în vârstă de 22 de ani din provincia Vercelli. Carabinierii au reușit să identifice corpul în această dimineață.
![](https://www.gazetaromaneasca.com/wp-content/uploads/2020/11/chivasso.jpg)
Tânărul era deja cunoscut de poliție în virtutea numeroaselor antecedente penale. O svastică pe care tânărul de 22 de ani și-o tatuase pe braț a oferit un element cheie de identificare. Ancheta carabinierilor este coordonată de procurorul Lea Lamonaca de la parchetul din Ivrea.